FON YATIRIMLARINDAKİ ARTIŞ

Dünyada her geçen gün artan fon yatırımları akılları karıştırıyor. Paul Graham’a göre, para toplamak, işe başlamanın en zor ikinci kısmıdır. En zor kısmı ise insanların istediği bir şeyi yapmasıdır. YCombinator'den Geoff Ralston'dan Tohum Toplama Rehberi (2016)’ne göre, nasıl para toplanacağına dair ipuçları içeren olağan postaların yerine, para toplama sürecimizin gerçekte nasıl göründüğü ve ne kadar sürdüğü hakkında bir fikir vermektedir.

 

Tetta günümüzde 1.521.000 $ 'a kadar yükselme göstermiştir. Aşağıda, yatırımcılar için fon alımına ait tablo gösterilmektedir.

 

 

Çoğu insanın daha uzun tatiller yapması nedeniyle, yaz aylarında bağış toplamak zorlaşmaktadır. Fon artışındaki etkiler ile 75 farklı yatırımcı ile iletişime geçilmiştir. Bu yatırımcılardan %33’lük bir başarı ile geri dönüş alınmıştır. Mevcut yatırımcılar ise, dengede tutulmuştur. 590.000,00 dolarlık turun % 28'i mevcut yatırımcılardan ve % 72'si yeni yatırımcılardan oluşmaktadır. Bankadaki parayı almak için imzalanan evraklardan ortalama süre 13 gün ve ortanca süre 8 gündür. Finansman için 20 banka havalesi ve 5 kağıt çek oluşturulmuştur.  Çeklerde % 40'lık bir hata oranı bulunmaktadır. Turun % 88,1'i Greater Boston bölgesindeki yatırımcılardan, % 10,2'si Bay Area'dan ve % 1,7'si Uzak yatırımcılardan oluşmaktadır.

 

İleride neler olacağını merak ediyorsanız bizi takipte kalın…

 

 

Kaynak: Tıklayınız