JETONLAR DÜNYAYI YİYİYOR

Airdrop'ların, ödül programlarının ve ICO'ların trendi, büyük olasılıkla, sermaye artırımı için blok zincirinin devreye girmesi (ve genel olarak teknik girişimlerin) için en etkili yoldur. Sadece bir TechCrunch hikayesinin belirttiği gibi, belirteçler de başlangıç ​​sermayesi için daha iyi teşvikler oluşturulmaktadır. Belirli bir kripto projesi veya Blok zinciri çözümü için viral bir yöntem uygulamak, desteği ve sermayeyi ölçeklendirmek için güçlü bir motivasyon oluşturmaktadır. Kasım 2018'de Bakkt’ın piyasaya çıkması ve Etheruem Futures'ın gelmesiyle, gelecek aylarda Bitcoin ETF'lerinin SEC tarafından onaylanacağı öngörülmektedir. Bu olayların Bitcoin ve kripto piyasasının fiyatını nasıl etkileyebileceğini düşünüyorsunuz?

 

2018'de, token ekonomisinin yaygın olarak benimsenmesi henüz başlamamıştır. Günümüzün “internet bilgisayarları” ve kripto ve belirteçleri kitlesel olarak benimseme konusunda daha iyi ölçeklendirebilecek blok zincir paradigmalarla değiştirildiyse? IBM’in Blockchain'e yaptığı yatırımlar meyve vermeye başlamıştır. Alibaba yüksek miktarda Blockchain patentine sahiptir. Blockchain benimsemenin işletme, bankacılık ve FinTech alanında hızla olgunlaştığı görülmektedir. Blockchain, bugün dünyanın en büyük şirketlerinin birçoğu tarafından benimsenmektedir. Yazılım, Bulut Sistemleri ve uygulamalar teknolojinin ölçeği için hala şaşırtıcı platformlar oluşturmaktadır. Yapay Zeka (AI) endüstriler arasında yeni bir iş kozmosyonu ve tüketici tatminini olgunlaştırmaktadır. Jeton ekonomisi, bu yeni bağlantıların üstünde radikal yeni bir işlem katmanı ve güven oluşturulabilmektedir. Facebook, Google, Amazon, Microsoft ve benzeri şirketlere olan tüketici güveni 2018'de tehdit altındadır. Günümüzde, Blockchain, desantralizasyon ve jetonlara olan ihtiyaç artmaktadır. Facebook’un itibarı yıkıldı ve Millennials’ın uygulama imparatorluğu için daha az zaman harcamasına neden olmaktadır. Hem Google hem de Amazon, insanlar üzerinde kar elde etmekte ve böylece kaynaklarının nasıl kullanıldığına dair etik ve hesap vermeme eksikliğini göstermektedir. 

Jetonlar, teknoloji girişimlerinin daha hızlı büyümesini teşvik etmemektedir, aynı zamanda blok zincirinin gezegenimize birçok etik geliştirmeyi getirdiği çözümleri de güçlendirmektedir. Bu nedenle kriptoya yatırım yapmak, dünyanın iyileştirilmesi ve dağıtılmış defter teknolojilerine bir şans verilmesi için bir dilekçe imzalamak gibidir.

Eğer jetonlar, 2018'de dünyanın altta yatan altınını yiyorsa, 2028'de, token ekonomisinin tamamen farklı bir dünyada kitlesel olarak benimsenmesini görüyor olabiliriz. 

 

Kaynak: Tıklayınız