Google Translate

  • Türkçe
  • English
  • العربية
  • Pусский

5G ile şehirlerle bağlantı kurabilen hem akıllı hem de elektrikli bir otomobil düşünün…

 

Elektrikli otomobiller normal benzinli otomobiller kadar kabul görmüştür ancak size Human Horizons tarafından geliştirilen elektrikli otomobilin akıllı özellikleri ile öne çıkmasından bahsedeceğiz.

 

Human Horizons tarafından tasarlanan bu araba bulunduğu şehrin 5G ağına bağlanıyor. Bu elektrikli otomobil nasıl özelliklere sahip ve piyasadaki akıllı ve elektrikli arabalardan hangi özellikleri ile ayrılıyor?

 

Hem Akıllı Hem Elektrikli

Lüks bir dizayna sahip olan HiPhi 1’de anahtar ve telefon uygulaması dışında yüz okuma sistemiyle de kapıların açılması mümkün kılınmış. Tabi böyle bir teknolojik aracın yüz tarama sistemiyle güvenliğin ihlal edilip edilmediği de bir diğer soru işaretleri arasında yerini alıyor.

 

Hayatımıza giren yenilik sadece HiPhi 1 değil tabi, 5G ile birlikte akıllı şehirler de hayatımızın farklı alanlarında yerini alacak. Anlık trafik bilgileri, güzergah değişiklikleri gibi temel bilgileri şehrin ağına bağlanarak size aktaran bu yeni nesil otomobilin gelecek için tasarlandığını söyleyebiliriz. Özelliklerini saymakla bitireceğimiz HiPhi 1’in çok güçlü bir motoru da var. Toplamda iki tane 248 beygirlik motor bulunduran HiPhi 1, 3.5 saniyede 68 km hıza çıkabiliyor ve en önemlisi de full şarj ile 643 Km yol kat edilebiliyor.

 

Çin merkezli bir yatırım olan HiPhi 1’in 2021 yılından önce de trafiğe çıkarılmayacağı bilgisi de paylaşıldı. Gerisayıma başlayalım mı?