Google Translate

  • Türkçe
  • English
  • العربية
  • Pусский

Mars görevi için hazırlanan full donanımlı astronot kıyafeti: Astro

NASA, Ay inişi görevi sonrasında planlanan Mars görevi için tamamen teknoloji donanımlı yeni astronot kıyafetini tanıttı. Astro isimli yeni astronot kıyafeti, Astronot iletişimini kolaylaştıran özelliklere sahip. 

NASA uzun süredir Mars görevi için hazırlıklar yapıyor. Her ne kadar devlet bu görev ve kıyafet konusunda yardımcı olmasa da eskisi gibi köstek te olmayacağa benziyor. Uzay ajansı da artık Mars ve Ay inişi görevi için kolları sıvadı.

İşte Astro kıyafeti özellikleri

Astro isimli kıyafet ağırlık ve uzunluğu ayarlanabilir şekilde tasarlanmış, kullanıcısına tamamen kolaylık sağlamak amacıyla üretilen bir kıyafet. Her bedene uyacak şekilde ayarlanabiliyor ve bu ayarlamaların el ile yapılması mümkün.

NASA ilk olarak Ay’ın yüzeyinde hazırlık yapmak için örnekleri incelemek amacıyla bir üs kurmayı planlıyor. Bu sebeple yeni astronot kıyafeti darbelere dayanıklı, kolayca hareket edebilmeyi sağlayan esnek bir kıyafet olarak tasarlandı.

Astro, iletişimi kolaylaştıran hatta kusursuzlaştıran bir kıyafet. Bu yeni kıyafet astronotların ses kontrollerini, bilgisayara bağlanmasını hatta HD video kullanarak iletişim kurmasını bile sağlayacak.