Google Translate

  • Türkçe
  • English
  • العربية
  • Pусский
  • Spanish
  • France
  • Germany

 

Ethereum’un, 2019'un ortalarında yeni bir güven oyu aldığı biliniyor. Güney Koreli elektronik devi Samsung, 2020'de kendi blockchain ağını geliştireceğini duyuruyor.

Samsung, yeni ortaya çıkan belirteç ekonomisine katılıyor. Kaynaklara göre Samsung, henüz teyit edilmemiş olmasına rağmen özel bir blockchain düşünüyor. 

Samsung Kendi Jetonunu Piyasaya Sürüyor

EOS, Tron ve hatta Binance gibi projelerin hepsi Ethereum'da bir kuruluşa sahip platformun zenginliğini artırıyor.

Blockchain geliştirilmesi tamamlandığında, Samsung bir “Samsung Coin” başlatmak için harekete geçebilir. Bu, Facebook ve JP Morgan'ın beğenilerinden elde edilen dahili stabilcoins ile birlikte oluyor. 2020'lerde, gelişen bir Token ekonomisinin, küresel ekonomiyi, internetin bir sonraki aşamasında dikkat çekici bir yere blockchain  ve kripto verecek şekilde tamamlayacağına inanmak için bir sürü neden var.

Gelecekte Samsung halka açık bir blockchain  geliştirirse ve o zaman Samsung Coin’nin de tıpkı bitcoin (BTC) ve eter (ETH) gibi kripto para birimi borsalarında halka açık olarak satılması muhtemel. -Bakkt gibi platformlarda.-

Samsung Pay Stablecoin İle Yenileniyor

Samsung’un blockchain  görev gücü en az bir yıldır aktif bir gelişme gösterip birçok proje üzerinde çalışıyor. Ödemelerin ve istikrarlı paraların kesişimi çok parlak ve buna Samsung Pay dahil edilebilir. Sohbet ve istikrarlı paralar, Telegram, Line ve WhatsApp'ın diğerleri arasında oyunda cilde sahip olma ihtimalinin yüksek olduğu bir başka yenilik alanı. Samsung şifreli bir donanım olan Ledger'e de 2,6 milyon euro (2,9 milyon dolar) yatırım yapıyor. Mart ayında Samsung, ilk bakışta özellikle bitcoin olmasa da eter (ETH) ve ethereum tabanlı ERC20 belirteçleriyle uyumlu olan cryptocurrency cüzdanını resmen açıkladığı biliniyor. Samsung Coin şu anda geliştiriliyor, ancak yeni ürünün zamanlamasının onaylanmadığı biliniyor. Ethereum tarafından destekleniyor. Samsung, konuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmuyor, ancak spekülasyon, her yerde ne kadar yer aldığını ve belirteçlerin ortaya çıkışının nasıl olduğunu gösteriyor.

Samsung Mainnet ETH Tabanlı

Ethereum ile blockchain'i keşfetmek isteyen şirketler sıfırdan yapmak zorunda değil. Ethereum bu anlamda, dijital bir varlığın ruhu değilse bile Bitcoin hala kripto yeniliğinin kalbi. Ethereum, firmalara ve yeni başlayanlara, sıfırdan inşa etmeden blockchain teknolojisine erişim kazanmaları için bir platform sunuyor. Altcoins ve stablecoins'in gelişimini olgunlaştırdıkça, daha büyük şirketler yarışa giriyor.

Samsung, ısmarlama kriptoyu izleyen bildirilen kurumsal ve finansal devlerin daha geniş bir listesine katılıyor, çoğu stabilcoin oluyor. Yutturmaca gerçekte büyük teknolojiler şirketleri on-board kripto ve blockchain ürünleri yeni yollarla gemide. Bir “Samsung Coin” kesinlikle şirketin uygulama mağazasında bir ödeme aracı olarak kullanılabilecek ve kripto para birimi borsalarında işlem görebilecek bir uygulama bulabilir.

Blockchain'in Kabulü ve Jeton Duyurusu

Şirket, amiral gemisi olan Galaxy S10 akıllı telefonun yerleşik bir kripto para birimi cüzdanına sahip olacağını açıklıyor. Samsung, yeni bir ETH tabanlı blockchain ana ağı ve cryptocurrency belirteci okurken, Google ve diğer akıllı telefon şirketleri ne kadar süre önce harekete geçiyor?

Samsung, bir akıllı telefon kripto para birimi cüzdan uygulaması olan ZenGo için 4 milyon dolarlık bir yatırım turuna katılıyor. Tıpkı Alibaba gibi Samsung, bir süredir Blockchain'e bakıyor. Önerilen Facebook Coin gibi, hiç kimse bir Samsung ana ağının ve dijital varlığının “tokenomics” inin nasıl işe yarayacağından emin olamıyor. Fakat önümüzdeki birkaç yıl içinde öğreneceğiz.


Kaynak: Tıklayınız