Google Translate

  • Türkçe
  • English
  • العربية
  • Pусский

Kullanıcıların Twitter'da kaldığı süre zarfında iyi vakit geçirmesine odaklanan Twitter, bir koruma kararı daha aldı. Bundan 10 gün önce kullanıcılara bildirimleri kapatabilme  yetkisi veren Twitter, şimdi de hesap sahiplerine yapılan sosyal zorbalığı önleme kararı aldı. 

Saldırgan içerikler için farklı bir filtre sistemi kullanılmasına karar verilirken, bu sistemde bilinmeyen gelen mesajların taranması işlemi de geliştirilmeye devam  ediliyor. Rahatsız edici içeriklerin verdiği mutsuzluğu ve huzursuzluğu en düşük  seviyeye indirmek isteyen sosyal medya platformu, filtre sisteminin detaylarından da kısaca bahsetti. 

Rencide ve rahatsız edici kelimeler listesinde yer alan herhangi bir kelimeyi ya da kelimeleri içeren mesajlar ''ek mesajlar'' bölümünde yer alacak. Kullanıcılara aslında bu filtreleme sistemi yabancı değil çünkü bir benzerini Facebook da hali hazırda uzun süredir kullanılıyor. Bu anlamda hesap sahipleri Twitter'ın filtrelemiş olduğu mesajları, istedikleri zaman görebilme imkanına sahip olacak. Bu sayede insan müdahalesine gerek kalmadan ilgili sorunu ortadan kaldırarak kullanıcı deneyimi bir üst seviyeye çıkarılmış olacak.