YAPAY ZEKA (AI) + BLOCKCHAIN = PASİF GELİR

Yapay Zeka (AI)’nın faydaları artık yüksek profilli şirketler, film süpervizörleri ve sonuçsuz performans gösteren programcılar ile sınırlı değildir. Bilim kurgu blok zincirleme teknolojisiyle eşleştirildiğinde Yapay Zeka (AI)'nın sıçramalar ve sınırlar oluşturması şaşırtıcı gözükmemektedir. Ancak, yeni bir teknoloji ortaya çıktığında akla gelen soru “Para kazanabilir miyim?” Sorusudur. Yapay Zeka (AI) ile aşılanmış Blockchain teknolojisine bakıldığında, cevap gerçekten olumlu olabilir!

 

Neden Yapay Zeka (AI) ve Blockchain’i birleştirmek uygun olmaz ?

Bilgisayarların problemlerine çözümler sağlamak için Yapay Zeka (AI) oluşturulmaktadır bu nedenle temel olarak karşılaşılabilecek her sorun için kod oluşturulmaktadır. Blokajlarla eşleştirildiğinde, Yapay Zeka (AI) insanlar tarafından daha iyi anlaşılabilir, daha verimli çalışabilir ve genel olarak blokajları daha verimli hale getirebilir. Makinelerin öğrenmesi için, tıpkı insanlar gibi, analiz etmek için büyük miktarda veriye ihtiyaç duyulmaktadır. Trent McConaghy, Medium ile ilgili makalesinde Blokajların yeni üç özelliğinden bahsetmektedir. 

  • Merkezi olmayan / paylaşılan kontrol
  • Değişmez / denetim rotaları
  • Yerel varlıklar / borsalar

 

AI + Blockchain ile tam olarak ne yapılmaktadır?

 

Blockchain teknolojisi, kullanıcılara akıllı sözleşmeler yürütebilecekleri, bir defteri takip edebilecekleri ve daha fazlasını yapabileceği güvenilir bir sistem oluşturma yeteneği sunmaktadır. Yapay Zeka (AI) ve Makine Öğrenimi (ML), zaman içinde daha akıllı ve daha verimli hale gelmek üzere tasarlanan el programlarını sağlamaktadır. Tshilidzi Marwala ve Bo Xing, Johannesburg Üniversitesi'nde yayınladıkları makalede, Yapay Zeka (AI)'nın blokajlara yardımcı olabileceği sekiz temel yoldan bahsetmektedir.  

  • Ölçeklenebilirlik - Yapay Zeka (AI) merkezi bir veri kümesi olmaksızın işbirlikçi öğrenme yapabilir.
  • Güvenlik - Yapay Zeka (AI), Blockchain uygulama katmanı saldırı sorunlarını tespit edebilir.
  • Gizlilik - Yapay Zeka (AI), karma işlevlerin performansını artırabilir.
  • Verimlilik - Yapay Zeka (AI), bir düğümün belirli madencilik görevlerini yerine getirme olasılığını öngörebilir. 

Yapay Zeka (AI)'nın blokajlarda ne kadar etkisi olacağını görecek kadar açıktır ve sektörde başlangıç ​​yapan şirketler, bu öngörülerden büyük ölçüde faydalanacaktır. Artırılmış ölçeklenebilirlik, gelişmiş güvenlik / gizlilik ve daha yüksek verimlilikten dolayı Yapay Zeka (AI) genel olarak blokajları daha ucuz, daha güvenli ve daha kolay çalıştırır. Yapay Zeka (AI) ve blok zincirinin birlikte çalıştığı belirli sorunları örnek olarak görebileceğimiz bir dizi örnek bulunmaktadır. Ticari kripto para birimleri, borsaların tehlikeli olabileceği riskli bir piyasadır ve bu tehlikeyi arttırmanın en kötü yollarından biri duyguları içermekle ilgilidir. Cryptohopper veya Autonio gibi sizin yerinize ticaret yapmak için Yapay Zeka (AI) tabanlı bir kriptotobot kullanmaktır. Kripto botları dört prensip üzerine kurulmuştur: algoritmalar, piyasa tahmini, duruş kayıpları ve Yapay Zeka (AI)’dan oluşmaktadır. Bu şirketler aracılığıyla kullanıcıların topladıkları ve Yapay Zeka (AI) kullanarak analiz ettikleri verilere dayanarak alım satım stratejileri sağlayan “sinyallere” veya harici servislere abone olmaları yaygındır. AI + Blockchain müzik akışı endüstrisinin potansiyeli göz önüne alındığında, Spotify'ın gücünü ve kullanıcı tercih tahminleri için Yapay Zeka (AI)'yı kullanmaya odaklanan bir başlangıç ​​olan Niland'ı satın alması gibi büyük isimleri görmesi hiç şaşırtıcı gözükmemektedir. Matt Turck'un makalesinde belirttiği gibi, son 15 yıl sosyal, mobil ve bulut tabanlı sistemli hizmetler tarafından tanımlanmaktadır. Turck daha sonra Yapay Zeka (AI)'nın, blok zincirinin ve Nesnelerin İnterneti'nin yeni sosyal, mobil ve bulut olduğu argümanını yapmak için bir gerekçe olduğunu söylemeye devam etmektedir. Bu eğilimler hala çok gelişmekte, ancak potansiyel etkileri büyüktür. Aynı şekilde sosyal, mobil ve bulut sistemleri geliştirme bugün de (Spotify, Airbnb, Twitter, Facebook, Uber, vb.) Bulunan birçok büyük şirketi ortaya çıkarmaktadır. Gelecek 10-15 yıl boyunca başarılı olan Yapay Zeka (AI), Blockchain ve IoT tabanlı şirketlerin fazladan göreceğini tahmin edilmektedir. Hayatımız bundan faydalanacak mı? Hayatımızın son 10-15 yılda yaratılan tüm şirketlerden faydalanıp sağlanmadığını sormak olacaktır. Kendimizi şu anda değişim uçurumunun üstünde buluyoruz - büyük endüstrilerdeki değişim bizim önümüze geliyor ve bu da bizim yaşamlarımızda geniş bir yelpazede yeniliklere yol açabilme potansiyeline sahiptir. Tek soru, kripto meraklısının, bu değişim zamanlarında kar yapma fırsatı yakalayıp yakalayamayacağıdır.

 

 

Kaynak: Tıklayınız