Google Translate

  • Türkçe
  • English
  • العربية
  • Pусский

Ditto Sustainability'nin CEO'su Dan Botterill ile yapılan röportajı beraber inceleyelim..

 

Sürdürülebilirlik'in teknolojisi nedir ve nasıl çalışır?

 

Temel olarak, 'Nasıl sürdürülebilir olabilirim / yapabiliriz?' Sorusuna cevap vermek için tasarlanmış bir yazılım platformudur. Uzmanların bilgisini modellemek için Yapay Zeka (AI) ve bazı oldukça gelişmiş yazılım geliştirme teknikleri kullanılmaktadır.

 

Teknoloji; atık / geri dönüşüm / kaynakları yöneten işletmelere ne sunmaktadır?

 

Dairesel ekonomi düşüncesi, platformunun, vizyon ve stratejinin temelidir. Bu doğrudan kuruluşların atık ve kaynakları nasıl yönettiği ile doğrudan bağlantılıdır. Sonuç olarak, yaklaşımlarda ele alınması gereken üç temel alanda iyileştirme ve sürdürülebilirlik sağlanmasına yardım etmeye dayanan etkenler bulunmaktadır; öğrenme, uygunluk ve veri analizi gibi etkenler yer almaktadır. Öğrenme platformu; Çevresel Yönetim ve Değerlendirme Enstitüsü tarafından tanınan geniş bir ürün yelpazesi dahil, atık ve kaynaklarla bağlantılı saatlerce akredite edilmiş içerik sağlamaktadır. Bu, çalışanların bilgi birikimi, anlayış ve ilgisini çekmek için mükemmel bir araçtır. Uyum platformu; uyumluluğu belirlemek, anlamak ve izlemek için gerçek anlamda etkileşimli bir yol sağlamaktadır. Sektörünüze ve faaliyetlerinize dayanarak, yasal bir sicil ve kanıt temeli için bir çerçeve otomatik olarak yapılandırabiliriz. Veri platformu; işletmelerin atık yüklenicilerden veri toplamalarına, performansı analiz etmelerine ve iyileştirme ve tasarruf sağlama alanlarında önerilerde bulunmalarına yardımcı olmaktadır.

 

Kullanıcılar teknolojiyi günlük işlerinde nasıl kullanırlar?

 

Abonelik esasına göre sağlanan esnek bir hizmet yazılımıdır. Platformun öğrenme, uygunluk ve veri bileşenlerine karşı erişim sağlanmaktadır. Nasıl kullanıldığı, kullanıcının iş fonksiyonuna bağlıdır. Örneğin atık yöneticileri, öğrenme, uygunluk ve veri bileşenlerine erişimden yararlanabilir. Zemin seviyesindeki personel belirli öğrenme aktivitelerine kolayca kayıt olabilir. İş stratejisine ve son hedeflerine bağlıdır.

Operasyonel bir bakış açısına göre, oluşturulan teknolojik platform bir gereklilik olması durumunda mevcut sistemlerle bütünleşmek ve bağlantı kurmak için tasarlanmaktadır. Ditto Sustainability kısa süre önce NHS Scotland kaynaklarını izlemek için etkili ve sağlam bir veri sistemi bulmaya çalışan bir CivTech mücadelesi kazanmıştır. 

 

Kaynak: Tıklayınız